Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

Úvod > Blog > Ryby: nutriční hodnoty a prospěšnost pro zdraví

Ryby: nutriční hodnoty a prospěšnost pro zdraví

Ryby mají významné nutriční hodnotya přináší našemu organismu mnoho blahodárných účinků. Jsou bohaté na bílkoviny a nenasycené tuky s vysokou koncentrací kyselin Omega 3, velmi důležitých pro blahobyt našeho těla. Ryby chrání zrak, oddalují riziko srdečního záchvatu a působí jako prevence před vznikem revmatické artrózy, podílí se na vzniku inteligence, chrání pokožku a zahání astma. Z těchto důvodů by ryby v našem jídelníčku neměly nikdy chybět. Pojďme zjistit o této potravě více.

Vzhledem ke své vysoké nutriční hodnotě představuje rybí maso jeden z nejvíce doporučovaných pokrmů naší každodenní diety. V první řadě jsou velice bohaté na velmi lehce stravitelné kvalitní bílkoviny. Představují cca 15–20 % z celkové váhy.

Rybí maso má více či méně tuků, ale každopádně se nejedná o „špatné“ tuky, které zvyšují cholesterol v krvi, ale o nenasycené tuky s vysokou koncentrací kyselin Omega 3, našemu organismu velmi prospěšných. Tyto kyseliny jsou důležité při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a působí jako skutečné antioxidanty, které udržují náš organismus mladý. Co se týče obsahu tuku v rybím mase, ten je velmi různorodý a pohybuje se zhruba v rozmezí mezi 0,5 % až 27 %. K nepodceňování je přítomnost fosfolipidů, tuků důležitých ke správné funkčnosti nervové soustavy. Ryby obsahují také minerální látky, především vápník, fosfor a jód. Z vitaminů je nejvíce přítomen vitamin A, ale výrazné jsou taktéž koncentrace vitaminu B e D.

Prospěšnost rybího masa se projevuje ve skutečném užitku pro naše zdraví. Například masné kyseliny Omega 3 chrání náš zrak a jsou důležité pro zdraví kardiovaskulárního systému. Mnoho studií potvrzuje, že pravidelné pojídání ryb oddaluje riziko smrtelného infarktu. 

Švédští vědci zase podtrhují vztah mezi konzumací ryb a revmatickou artrózou u žen. Zjistili, že pravidelná strava založená na jedné porci tučných ryb a 4 porcí libových ryb týdně se značně podílí na sníženém riziku onemocnění revmatickou artrózou a chronických autoimunních onemocněních. Obecně řečeno, výzkumníci potvrdili, že konzumace ryb prodlužuje náš život.

I naše kůže čerpá požitek z rybího masa. Látky obsaženy v rybách ji chrání, poněvadž se zúčastňují mechanismů, jež regulují produkci důležitých látek nezbytných k rehydrataci kůže. Brání naše buňky před poškozením způsobeným volnými radikály a ultrafialovými paprsky slunce a díky tomu zachovává kolagen, který udržuje pokožku elastickou a hladkou.

Holandská studie uskutečněná na 7.210 dětech ukázala, že podávání rybího masa mezi 6 až 12 měsíci věku napomáhá snížit riziko vyvinutí astma, a to díky protizánětlivým účinkům rybího tuku.

Zdravý jídelníček založený na Omega 3, je důležitý i během těhotenství, protože garantuje lepší vývin mozku a centrálního nervového systému dítěte. Pravidelné pojídání ryb zlepšuje naši inteligenci a paměť, a to vše opět díky kyselinám Omega 3.

Abychom si zajistili správný přísun kyselin Omega 3, měli bychom jíst ryby alespoň 2 až 3 týdně. Průměrná porce pro dospělého se rovná 200 gramům a pro děti je postačujících 100 gramů.

Mezi velmi libové ryby (kolem 1 % tuku) patří: treska, mořská štika, hladkoun, lín, rejnok, štika a garnát.

Mezi libové ryby (zhruba 4 % tuku) patří většina ryb, například: langusta sépie, slávka, mlž, mořský jazyk, kanic a mečoun.

Tučné ryby jsou: úhoř (23,7 % říční, 19,6 % mořský), losos (12 %), makrela (11,1 %) a ryby jako tuňák, parmice, pstruh a sardelky (8 %).

Pravidlem je, že ryby umělého chovu jsou oproti rybám volně žijícím tučnější.

Můj blog

Michaela Meregalli

Jak rozeznat kvalitní italské potraviny – ochranné známky kvality DOP, IGP, STG

Itálie, podobně jako mnoho dalších zemí, se chlubí řadou ochranných známek, které znamenají důležitou směrnici a garanci pro nás spotřebitele. Zemědělská surovina, anebo potravinářský výrobek, který si...
Celý článek